DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH I REKRUTACJA DO PROGRAMU PRAKTYK ZAGRANICZNYCH W LIPSKU.

IMG 2275W dniu 16 listopada 2016 w CKZIU nr 1 uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 wzięli udział w Dniu Języków Europejskich. Klasy pierwsze, drugie i trzecie wylosowały wcześniej kraj, a następnie miały za zadanie przygotować dekorację sali, potrawę do degustacji oraz przystawki z danego kraju. Klasa 1 at zaprezentowała Hiszpanię, klasa 1 bt wylosowała Niemcy, klasa 1 kt Szwecję, klasa 1 st Grecję, klasa 2 at Włochy, klasa 2 kt Anglię, 3 at Rosję i klasa 3 kt Polskę.

Wszyscy świetnie się bawili dowiadując się ciekawych informacji na temat krajów i próbując wyśmienitych potraw z nich pochodzących.

Komisja Konkursowa składająca się z Pani Dyrektor, Wicedyrektor, Pani Pedagog oraz przedstawicieli Samorządu Szkolnego wyłoniła następujących zwycięzców:

• Konkurs na najlepszą dekorację sali

Pierwsze miejsce -  klasa 1 kt z p. Wioletą Nowosielską

Drugie miejsce -  klasa 3 kt z p. Edytą Gocał

Trzecie miejsce – klasa 2 at z p. Dorotą Czarniak

• Konkurs na najsmaczniejszą potrawę

Pierwsze miejsce – klasa 1 kt z p. Wioletą Nowosielską

Drugie miejsce -  klasa 3 kt z p. Edytą Gocał

Trzecie miejsce – klasa 1 bt z p. Teresą Sinkiewicz

Oprócz ww. konkursów odbył się konkurs na najciekawszy plakat promujący Dzień Języków Europejskich. Prace były wywieszone na szkolnym korytarzu, a 16 listopada uczniowie i nauczyciele głosowali na najlepsze dzieła. Zwycięzcami zostali:

Pierwsze miejsce – Julia Rafałko i Ernest Janusz z kl. 2 at

Drugie miejsce – Róża Panek z kl. 4 kt

Trzecie miejsce – Artur Wyłupek kl. 4 kt

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy zaangażowania, kreatywności i umiejętności kulinarnych. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić czas przy smacznym żurku, który zorganizowany został w ramach rekrutacji do programu praktyk zagranicznych. Oprócz wspaniałej zabawy uczniowie mogli dowiedzieć się więcej na temat zbliżających się praktyk zagranicznych w Lipsku finansowanych z programu PO WER, pobrać, wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy.