WOLONTARIAT UCZNIÓW i SŁUCHACZY CKZiU nr 1

na rzecz b. więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych.

Corocznie CKZiU nr 1 bierze udział w pracy na rzecz b. więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych przy dystrybucji świątecznych paczek ufundowanych przez Maximilian-Kolbe-Werk.

W grudniu 2019 r. do Pałacu Rembielińskiego przybyła trójka uczniów klasy I KG Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły oraz dwaj słuchacze drugiego semestru  CXXVIII Liceum Ogólnokszałcącego dla Dorosłych

Młodzież pomagała przy segregowaniu przygotowanych wcześniejprezentów, podzieleniu ich dla wyszczególnionych obozów a także wręczaniu przybyłym Świadkom Historii. Była też okazja do rozmów, refleksji i nawiązania bezcennych kontaktów.

Na zakończenie pracy młodzież otrzymała podziękowania od organizatorów akcji i zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że ten wolontariat pozostanie w tracycji naszych szkół także w nastepnych latach.