KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ w Technikum Budowlanym nr 5

IMG 1823

W dniu 22 kwietnia 2016 roku w Technikum Budowlanym nr 5 odbyła się 3 edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Już od wczesnych godzin porannych można było usłyszeć rozśpiewaną młodzież przygotowującą się do występów. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Uczniowie śpiewali w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Wielu z utalentowanych solistów przywiozło ze sobą instrumenty, na których akompaniowali do swoich utworów wokalnych.

Komisja miała niełatwy wybór, ale ostatecznie zadecydowała przyznać:

I miejsce Angelinie Burtskiej z Gimnazjum nr 141 za wykonanie piosenki, pt. „Noc, gwiazdy, księżyc” w języku rosyjskim.

II miejsce zostało przyznane Natalii Ciszek z Gimnazjum Integracyjnego nr 29. Natalia wykonała utwór z repertuaru Adele, pt. „If it hadn't been for love”.

III miejsce otrzymała Adrianna Choina z Gimnazjum nr 43 za wykonanie piosenki „Mercy” z repertuaru Amy Winehouse.

Komisja chciała również docenić wyróżnieniem Ninę Sadowską z Gimnazjum nr 43 za fantastyczne wykonanie utworu „Titanium”.

Oprócz uczniów z kategorii gimnazjalnej komisja konkursowa nagrodziła uczestników z kategorii ponadgimnazjalnej. Najwyższe miejsca zajęły odpowiednio:

I miejsce – Maria Jeż z Niepublicznego Technikum Usługowego ZDZ z francuską piosenką „Le temps de catherdrales”

II miejsce – Ilona Włodarska z Zespołu Szkół nr 7, która zaśpiewała piosenkę „Venus” w języku angielskim

III miejsce zostało przyznane Aleksandrze Mielcarz za wykonaniu utworu „Hallelujah” również w języku angielskim.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć takie talenty!

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli ponownie posłuchać tak rozśpiewanej i zdolnej młodzieży. Do zobaczenia w przyszłym roku!