DBAMY O NASZE OTOCZENIE

IMG 6223Wzorem lat ubiegłych wzieliśmy udział w akcji Sprzątania Świata 2016. Chętni do pracy zgłosili się w dniu 17.09. i były to aż 33 osoby. Wśród nich byli uczniowie klas I-III TB nr 5 oraz opiekunowie: Pani Danuta Adamczewska, Pani Wioleta Nowosielska oraz Pani Ewa Korczak-Zaprawa.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki nawiązującej do wykorzystania odpadów, ich możliwości samoczynnego rozkładu, sposobów segregacji oraz zasad BHP podczas pracy uczniów. Prelekcję poprowadziła Pani Ewa Korczak-Zaprawa.

Tegoroczne hasło akcji: „Podaj dalej…drugie życie odpadów” udało się nie tylko omówić, ale również wdrożyć ciężką pracą uczniów. Akcja pozwoliła oczyścić ogromny teren szkoły z organicznych oraz nieorganicznych nieczystości, które były automatycznie segregowane. Ponadto uczniowie klasy I kt pod okiem opiekuna Pani Wiolety Nowosielskiej dokonali nasadzeń młodych drzew. Działanie to świetnie wpisało się w hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata gdyż wykorzystane sadzonki drzew pochodziły ze zbiórki butelek PET. Młode drzewka szkoła pozyskała biorąc udział w kampanii „Po stronie natury” zorganizowanej przez Żywiec Zdrój oraz Lasy Państwowe.

Uczestnikom dziękujemy, a chętnych zapraszamy do udziału w akcji za rok.