Sprzątanie Świata 2015 w CKZiU Nr 1 w Warszawie

IMG 6182Liczna grupa uczniów Technikum Budowlanego Nr 5 wsparta przez Gimnazjum dla Dorosłych Nr 159 w Warszawie wraz z nauczycielami biologii i chemii przystąpiła w dniu 19 września 2015 r do corocznej Akcji Sprzątania Świata.

Akcja rozpoczęła się pogadanką na świeżym powietrzu na temat celowości segregacji śmieci.

W trakcie krótkiego Quizu wszyscy uczestnicy dowiedzieli się, ile czasu rozkładają się różne materiały /papier, szkło, drewno, aluminium, stal, polimery, gumy/ a także żywność. Ponadto przypomniano wspólnie dalszą drogę śmieci po segregacji; co kryje się pod nazwami: biogazownia, kompostowanie,  biodegradacja, spalarnia śmieci, składowisko było już wszystkim znane.

Po niezbędnym instruktażu BHP uczestnicy akcji ochoczo przystąpili do działania, tym bardziej, że słoneczna pogoda sprzyjała.

Wszyscy  pracowali z wielkim zapałem i dzięki temu efekty były szybko widoczne. Posegregowane i  zgromadzone w workach odpady zostały zabrane przez wyznaczoną firmę w celu utylizacji, najlepszą- odpowiednią metodą . Z biomasy / liście, gałęzie, chwasty/ otrzymamy najprawdopodobniej cenny metan.

Na koniec akcji poszczególne Zespoły zostały ocenione , uczniowie wpisali się na listę uczestników, należą im się cenne punkty ze sprawowania i pochwała dla całej grupy!

Wszyscy uświadomiliśmy sobie , że proste czynności a znaczą tak wiele.