Gra miejska Warszawa lat 1918-1939

CKZiU nr 1 zaprasza  uczniów i słuchaczy szkół ponadgimnazjalnych do gry miejskiej pt.

"WARSZAWA LAT 1918 - 1939"

Gra miejska jest integralną częścią  tegorocznego projektu.

ZASADY GRY

Wzorem roku ubiegłego zapraszamy do gry czteroosobowe zespoły wyposażone w mapy, przewodniki, telefony komórkowe, notatki, tablety itp. oraz własną wiedzę na temat historii, kultury i topografii naszej Stolicy. Szkołę może reprezentować jeden zespół oraz nauczyciel-opiekun, który ma prawo czynnie uczestniczyć w zabawie. Przeprowadzenie gry planujemy w październiku br.

Gra rozpocznie się od wspólnego startu z budynku CKZiU nr 1 przy ul. Księcia Janusza 45/47.  Każdy zespół otrzyma identyczny wykaz ok. dwudziestu zaszyfrowanychmiejsc i związanych z nimi pytań. Od uczestników zależy wybór obiektów, liczba i kolejność ich odnalezienia. Należy trafnie ustalić, o jaki obiekt chodzi, zlokalizować go poprawnie, zameldować się obok niego i przesłać do jury wspólną fotografię zespołu na tle lub obok odnalezionego obiektu, co daje prawo do udzielenia odpowiedzi na pytanie dołączone w zestawie do danego obiektu. Suma punktów uzyskanych za prawidłowe odpowiedzi i fotografie zadecyduje o uzyskanych lokatach w grze.

Uwaga: Obiekty i pytania bedą miały zróżnicowaną, podaną do wiadomości uczestników punktację!

Na wykonanie zadania przeznaczone bedą maximun cztery godziny zegarowe.

Wyniki konkursu zostana ustalone i ogłoszone na stronie internetowej CKZiU nr 1 po trzech dniach od przeprowadzenia gry.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przewidujemy  w czasie  tzw. VI Gali będącej zakończeniem cyklu wszystkich konkursów naszego projektu. Planujemy jej zorganizowanie w końcu listopada.

Serdecznie zapraszamy ! Zgłoszenia szkół już przyjmujemy. Bardzo prosimy kierować je w formie pisemnej lub drogą elektroniczną do CKZiU nr 1:

UWAGA:    Zgłoszenie nie musi na razie zawierać danych osobowych uczestników ale bardzo prosimy o możliwość kontaktu z nauczycielem przygotowującym zespół (imię, nazwisko, telefon lub adres elektroniczny).Dokładny termin gry podamy do wiadomości w pierwszej dekadzie września.

Mamy nadzieję na zainteresowanie naszą inicjatywą i liczne zgłoszenia świetnie przygotowanych zespołów, które będą w stanie wykorzystać różne źródła wiedzy, wykażą się znajomością Warszawy, zaangażowaniem i efektywną współpracą.

Zapraszamy!

(kontakt z koordynatorem konkursu: Anna Kardaszewicz, tel. (22) 877 25 57)