Sprawozdanie z IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o energetyce Odnawialnej w Sieradzu

12W dniu 07.03.2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu odbył się etap okręgowy (półfinałowy) IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej dla województw łódzkiego i mazowieckiego. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3st Kacper Świątek  i Zbigniew Pyrzanowski. Etap okręgowy został rozegrany równocześnie w ośmiu placówkach w Białej Podlaskiej, Elblągu, Gliwicach, Krakowie, Ostrowie Wielkopolskim, Sieradzu, Szczecinie i we Wrocławiu. W etapie kręgowym wzięło udział 26 uczniów z 13 szkół z Bełchatowa, Golądkowa, Łodzi, Miętnego, Pabianic, Płońska, Siedlec, Skierniewic, Warszawy, Zielonki oraz Sieradza. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań oraz 5 zadań w ciągu 90 minut. Pytania i zadania układali pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Kacper Świątek zdobył IV miejsce z niewielką strata do miejsca drugiego dającego awans  do etapu centralnego.