WAŻNA INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW

Szanowni Maturzyści,

zgodnie z Zasadami przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne ogłoszonymi przez MEN w dniu 19.05.2020: „Do części ustnej przystąpią tylko absolwenci, którzy do 7 lutego br. złożyli deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego, a do 22 maja przekażą do dyrektora szkoły lub dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej (w zależności od tego, do kogo składali deklarację) informację o chęci przystąpienia do części ustnej egzaminu z jednego lub więcej przedmiotów – ze względu na konieczność przekazania wyniku z tego egzaminu lub tych egzaminów w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.” Oznacza to, że ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego i z języka obcego nowożytnego w tym roku NIE MA. Wyjątek stanowi opisany wyżej przypadek dotyczący osób, które planują studia za granicą i muszą mieć wynik ustnego egzaminu. Jeśli wśród Państwa jest taka osoba, proszę o niezwłoczne (do 22 V 2020 r.) zgłoszenie tej informacji do sekretariatu szkoły tak, aby można było potrzebny egzamin zorganizować. 2. Od dnia 25 V 2020 r. istnieje możliwość zorganizowania konsultacji dla maturzystów z j. polskiego, j. obcego i matematyki, a także z innych przedmiotów egzaminacyjnych. Kto z Państwa jest zainteresowany tą formą pomocy przedegzaminacyjnej, proszę, aby zgłosił się do nas za pośrednictwem e-dziennika lub via e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub telefonicznie 22 8882777 lub przez wychowawcę. Prosimy, aby ewentualne zgłoszenia dotarły do szkoły do końca tygodnia, tj. do 23 V br. 3. Najpóźniej do dnia 23 V br. ukażą się szczegółowe procedury przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w naszej szkole, ze szczególnym uwzględnieniem wymagań sanitarnych podyktowanych stanem pandemii. Proszę na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły, wiadomości w e-dzienniku lub ustalić z wychowawcą inny sposób komunikacji. Zadbajmy, aby zminimalizować uciążliwości spowodowane niecodzienną sytuacją. Mam nadzieję, że przy zaangażowaniu obu stron uda się przeprowadzić egzamin efektywnie i spokojnie. Wszyscy jesteśmy dorośli i powinniśmy dać sobie radę.

Czekamy na Was i pozdrawiamy

Dyrekcja i nauczyciele.