IMG 0994   16 października 2015 roku odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły.

O godzinie 12.30 przy popiersiu patrona szkoły zgromadzili się pierwszoklasiści, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Uroczystość zaszczycił swoja obecnością Burmistrz Dzielnicy Wola, Pan Krzysztof Strzałkowski. Po przemówieniu Pani Dyrektor Haliny Matuszewskiej i Pana Burmistrza, ceremonię ślubowania prowadziła Pani Dyrektor Bożena Nerć.

Uczniowie klas pierwszych - odświętni i dostojni - złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły. Następnie głos zabrali: przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Krzysztof i przedstawicielki klas pierwszych - Klaudia i Natalia. Tę część uroczystości zakończył rytuał przekazania Sztandaru Szkoły przez uczniów klasy IV kt młodszym kolegom z klasy II kt.

Następnie wszyscy udali się do auli szkolnej i obejrzeli krótką prezentację o historii Komisji Edukacji Narodowej przygotowaną przez Jakuba, Kamila i Izę z klasy III kt. Uroczystość zakończył pokaz taneczny uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Kariny Bawor.

Wszyscy - uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja i goście - zadowoleni i uśmiechnięci częstowali się słodkimi smakołykami przygotowanymi przez pierwszoklasistów i ich rodziców. Świąteczny dzień pełen emocji wrażeń na długo pozostanie w pamięci szkolnej społeczności.

Życzymy Wam uczniowie klas pierwszych, aby słowa przysięgi, którą złożyliście stały się Waszym mottem i obecne były nie tylko w słowach, ale także w czynach.