Architekci krajobrazu z wizytą w Wilanowie

2013 ogrod pnW listopadzie uczniowie klasy trzeciej z p. Katarzyną Kowalczyk mieli przyjemność gościć w ogrodzie Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Wizyta była zorientowana na poznanie specyfiki urządzania i przede wszystkim pielęgnacji ogrodu zabytkowego. Uczniowie mieli okazję zwiedzić park maszynowy i zaplecze techniczne ogrodu, obejrzeć kolekcję roślin w szklarniach. Usłyszeli również szereg ciekawostek i anegdot z życia codziennego wilanowskich ogrodników. Wizytę podsumował spacer po ogrodzie dopełniony barwną opowieścią o radości i trudzie codziennej pielęgnacji ogrodu.

Serdecznie dziękujemy przemiłej pani Kamili Domańskiej z wilanowskiego Domku Ogrodnika za czas jaki nam poświęciła, za fantastyczną opowieść o czterech porach roku w ogrodzie. I obiecujemy wrócić wiosną, gdy ogród będzie się budził do życia.