W hołdzie uczestnikom walk powstańczych

PB170541Listopadowe święta – Wszystkich Świętych i Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę – to czas zadumy, refleksji i wspomnień.
Od kilku lat uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefa Bryły opiekują się tablicami umieszczonymi na murze parkanu i kościoła św. Wawrzyńca na Woli. Ślady historii upamiętniające tragiczne wydarzenia Powstania Listopadowego i Warszawskiego nie pozwalają zapomnieć młodym i starszym mieszkańcom Warszawy o pięknej, ale smutnej przeszłości.
Również w listopadzie 2015 roku uczniowie technikum odwiedzili te miejsca, składając hołd uczestnikom walk powstańczych i zamordowanej ludności cywilnej.
Przedstawiciele młodzieży – Klaudia i Filip – pod opieką pani Doroty Czarniak zapalili znicze pod tablicami, a mottem ich wspomnień były słowa Wacława Panka: „Tam, gdzie dorobek przeszłości jest traktowany jako cenne dziedzictwo, występuje też troska o losy tego dorobku i zachowanie jego trwałości.”