Życzenia Bożonarodzeniowe
- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 21 grudzień 2017 12:52
- ckziu1
Od kilku lat słuchacze CENTRUM Kształcenia zawodowego i Ustawicznego nr 1 zgłaszają się do pomocy przy transporcie, segregacji i wręczaniu świątecznych paczek dla byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych.
10 grudnia 2017 r. do Pałacu Rembielińskiego przy ul. Pięknej, gdzie mieści się siedziba Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, przybyło troje słuchaczy z Gimnazjum dla Dorosłych nr 159 z semestru piątego: Sandra Słomczyńska, Krystian Wojda i Artur Zieliński wraz ze wychowawczynią Panią Anną Kardaszewicz.
Młodzież bardzo szybko i sprawnie przeniosła około trzystu paczek do sali konferencyjnej pałacu, uzupełniła je eleganckimi kartkami z życzeniami świątecznymi i rozmieściła prezenty według wcześniej ustalonej listy obozów.
W tym czasie do Pałacu zaczęli przychodzić goście po odbiór paczek. Nasi słuchacze pomagali, przenosili upominki, proponowali kawę lub herbatę i mieli okazję porozmawiać z osobami, które przeżyły tak wiele. Udało się nawet zaprosić kilkoro Świadków Historii do naszej szkoły a pamiątką spotkania będą wspólne fotografie.
Kontakty ze Świadkami Historii są w CKZiU nr 1 traktowane od lat jako ważny element pracy dydaktyczno
7 grudnia 2017 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Technikum Budowlanego nr 5 – profesora Stefana Bryły i symboliczne otwarcie budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie po remoncie.
Szkolne święto uświetnili swoją obecnością reprezentujący Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy:
Pan Mariusz Budziszewski – zastępca burmistrza i Pan Adam Hać - zastępca burmistrza oraz Pani Inspektor Ewa Rak i Pani Inspektor Izabela Łyczko z Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.
Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji,
języka czy samego krajobrazu ojczystego.
Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (...)
Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka,
jest też wielkim obowiązkiem.”
Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”
Aula Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie tradycyjnie już stała się miejscem patriotycznej uroczystości tym razem w ramach Jesiennych spotkań z poezją. W czwartek 30 listopada 2017 roku słuchacze szkół dla dorosłych razem ze swoimi nauczycielami – Panią Dyrektor Haliną Matuszewską, Panią Anną Kardaszewicz oraz Panem Piotrem Serwańskim recytowali patriotyczną poezję. Luiza Wiśniewska i Igor Dzwonkowski pięknie zaśpiewali wzruszające pieśni: Rozkwitały pąki białych róż i Jest taki kraj. Czwartkowe spotkanie było okazją do przypomnienia nastrojów, które panowały w rozdartej przez zaborców Polsce ,w listopadzie 1918 roku, w czasie okupacji oraz po zakończeniu II wojny światowej. Część artystyczna dostarczyła zebranym wielu niezapomnianych wzruszeń.