Sukces uczennic szkoły w konkursie Dzielnicy Wola.

laureatkiMiło nam poinformować, że w konkursie organizowanym przez dzielnicę Wola „Modelowanie przestrzeni rekreacyjno wypoczynkowej części zachodnio-południowej Parku gen. J. Sowińskiego” trzy uczennice Technikum Budowlanego nr 5 zajęły trzy pierwsze miejsca. Głównym założeniem Konkursu było zagospodarowanie terenu części parku (400 m2) poprzez modelowanie przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej.

 

Komisja Konkursowa oceniająca prace kierowała się następującymi kryteriami:

  1. zgodność tematyczna
  2. dokładność i estetyka wykonania pracy
  3. funkcjonalność projektu
  4. możliwość realizacji założeń w terenie
  5. nowatorskość pracy

Uczennice wykonały projekty zagospodarowania tej części Parku wg własnych pomysłów i przedstawiły je w formie rysunków, plansz i makiet.

 

Czytaj więcej: Sukces uczennic szkoły w konkursie Dzielnicy Wola.

Sprzątanie Świata 2015 w CKZiU Nr 1 w Warszawie

IMG 6182Liczna grupa uczniów Technikum Budowlanego Nr 5 wsparta przez Gimnazjum dla Dorosłych Nr 159 w Warszawie wraz z nauczycielami biologii i chemii przystąpiła w dniu 19 września 2015 r do corocznej Akcji Sprzątania Świata.

Akcja rozpoczęła się pogadanką na świeżym powietrzu na temat celowości segregacji śmieci.

W trakcie krótkiego Quizu wszyscy uczestnicy dowiedzieli się, ile czasu rozkładają się różne materiały /papier, szkło, drewno, aluminium, stal, polimery, gumy/ a także żywność. Ponadto przypomniano wspólnie dalszą drogę śmieci po segregacji; co kryje się pod nazwami: biogazownia, kompostowanie,  biodegradacja, spalarnia śmieci, składowisko było już wszystkim znane.

Po niezbędnym instruktażu BHP uczestnicy akcji ochoczo przystąpili do działania, tym bardziej, że słoneczna pogoda sprzyjała.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata 2015 w CKZiU Nr 1 w Warszawie

Odwiedziliśmy „Zieleń to życie”!

DSC 0063   Wystawa co roku cieszy się ogromną popularnością. Nie inaczej było i w tym roku. Blisko 70 osobową grupą wybraliśmy się na ul. Prądzyńskiego by zapoznać się z nowościami proponowanymi przez szkółkarzy, producentów roślin, maszyn i urządzeń ogrodniczych oraz wszelkiego rodzaju artykułów do budowy i dekoracji ogrodu. Wrażenia jedyne w swoim rodzaju, wyszliśmy ukojeni zielenią, pełni pomysłów na własne autorskie aranżacje, zainspirowani do działania. Szkoda, że takie wydarzenie odbywa się tylko raz w roku.

Projekt "Warszawski model wspomagania szkół i przedszkoli jako przykład systemowego rozwiązania dla obszarów metropolitalnych" zakończony.

   Zakończył się właśnie dwuletni projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany przez Miasto Stołeczne Warszawę, którego celem było podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w m.st. Warszawie. Rada Pedagogiczna Technikum Budowlanego nr 5 miała zaszczyt i przyjemność przez ostatnie dwa lata uczestniczyć w kilkunastu specjalnie dla niej przygotowanych szkoleniach.