PERSPEKTYWY - Targi edukacyjne w PKiN.

IMG 1292     To były bardzo pracowite trzy dni. Mieliśmy przyjemność nareszcie spotkać się z  tymi wszystkimi gimnazjalistami, którzy stoją przed ważnym życiowym wyborem. Z tymi, którzy chcą zasilić nasze szeregi oraz z tymi, którzy jeszcze się wahają. Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie, za rozmowy, za dociekliwość i setki pytań, na które mogliśmy Wam trzecioklasiści odpowiedzieć. Do zobaczenia w czasie DNI OTWARTYCH 19 marca o godzinie 10.00 i 20 kwietnia o godz. 18.00.

Dwa nowe ogrody dofinansowane przez Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne

DSC04472Wielka radość zapanowała w CKZiU nr 1 w chwili ogłoszenia listy projektów dofinansowanych z programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne. Nasz projekt "Uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 idą z zielenią w świat" również w tym roku będzie realizowany. Zaprojektujemy i nasadzimy zieleń przy Gimnazjum nr 83 z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz Gimnazjum nr 159.

Ferie za pasem, wyruszmy na zasłużony odpoczynek. Ale w lutym... Będzie się projektowało :)

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w CKZiU nr 1

dsc06487W dniu 15 stycznia 2016 r. na terenie CKZiU nr 1 odbył się konkurs recytatorski
dla gimnazjalistów z Warszawy. Konkurs zatytułowany: „Warszawa wczoraj i dziś" jest integralną częścią tegorocznego projektu CKZiU: „TOBIE, WARSZAWO”. Do konkursu zgłosiło się 10 szkół. Sześcioosobowe jury pod przewodnictwem przedstawicielki Dzielnicy Wola, p. Agnieszki Proszowskiej, wysłuchało recytacji 25 uczestników i po naradzie ogłosiło imiona i nazwiska zdobywców trzech pierwszych miejsc. W tym roku najlepsze okazały się dziewczęta:
miejsce I – Izabella ADAMIAK (Gimnazjum nr 131, Ursus)
miejsce II – Maria PISARSKA (Publiczne Gimnazjum Kolegium Zakonu Pijarów, ul. Gwintowa)
miejsce III – Wiktoria MOCH (Gimnazjum nr 37, ul. Niska)
Jurorzy uznali, że uczestnicy konkursu zasłużyli też na kilka wyróżnień, ponieważ wielu z nich zaprezentowało bardzo wysokie umiejętności. Pełną listę laureatów ogłosimy w ciągu najbliższych dni, a uroczyste zakończenie konkursu planowane jest w połowie kwietnia br. w Muzeum Niepodległości. Wszystkie gimnazja biorące udział w konkursie zostaną powiadomione o terminie i sce¬nariuszu tej uroczystości.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom naszego konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych. Dziękujemy też Opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie młodzieży oraz Dyrekcji Szkół za zainteresowanie naszymi konkursami i przesłanie licznych prac literackich, plastycznych i fotograficznych.

Projekt Ze szkoły do pracy S2W i wizyta w Jyveskyla

WP 20151215 002CKZiU nr 1 w Warszawie bierze  czynny udział w międzynarodowym  projekcie flagowym UE  pt  Ze szkoły do pracy S2W i promuje się w krajach nadbałtyckich UE.

Projekt S2W  zajmuje się tematyką  zapobiegania wypadaniu z systemu edukacji  ludzi młodych (drop out, NEET), doradztwem i szkolnictwem  zawodowym oraz kształceniem dualnym  i stanowi realizację Strategii Morza Bałtyckiego w  obszarze edukacja .

W dniach 14-15.12.2015, Urszula Poniatowska  nauczycielka przedmiotów zawodowych i Joanna Kąkol  pedagog szkolny ,uczestniczyły  w spotkaniu roboczym i konferencji w Jyveskyla w Finlandii.

W spotkaniu grupy roboczej Preventive Measures - Środki  Zapobiegawcze , brali udział  przedstawiciele szkół i instytucji edukacyjnych  z Polski, Szwecji, Łotwy i Finlandii.

Gospodarzem spotkania było Konsorcjum Edukacyjne w Jyveskyla  www.jao.fi.

W czasie spotkania CKZiU nr 1 przedstawiło prezentację swoich szkół stacjonarnych – Gimnazjum dla Dorosłych nr 159  i CXXVIII Liceum dla Dorosłych , jako szkół drugiej lub kolejnej szansy, dla  słuchaczy z woj. mazowieckiego.

Rezultatem  wizyty  w Jyveskyla   jest  opracowanie szczegółowej  tematyki  do dalszej  współpracy partnerskiej ,niezbędnej do realizacji  kolejnego  innowacyjnego projektu nt mentoringu  , tym razem w ramach Erasmus+ KA2 . Lista szkół i instytucji współpracujących z CKZiU nr 1 została poszerzona o kolejne szkoły i instytucje edukacyjne  pracujące w sieci szkół  krajów nadbałtyckich.

Kolejne spotkanie  projektowe  S2W odbędzie się w lutym 2016 w  Hamburgu i nasza szkoła również  bierze w nim udział.

 

Przygotowała Urszula Poniatowska