Paczki na Kresy odjechały!

PC030544   W czwartek 3 grudnia 2015 roku Paulina i Maciek zawieźli kilka pudeł z żywnością ofiarowaną przez uczniów technikum rodakom na Litwie i Białorusi.
Zbiórka potrzebnych produktów odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.
   „Paczka na Kresy 2015” trafi do najbardziej potrzebujących rodzin oraz uczestników Powstania Warszawskiego.
Młodzież i pracownicy szkoły mocna zaangażowali się w tę świąteczną akcję.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych Świąt.

Projekt „SUBST. Reorientacja”

20151123 110004W dniu 23.11.2015 r. uczniowie klas I at oraz I kt Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły uczestniczyli w spektaklu „SUBST. Reorientacja” realizowanego przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy „Stop Klatka”. Spektakl był realizowany metodą teatru interaktywnego. Zostały wykorzystane w spotkaniu różne techniki dramowe np. „gorące krzesło” oraz stymulatory. Artyści nawiązali kontakt z uczniami, którzy także w drugiej części spotkania wcielili się w role im wcześniej przypisane. Młodzież technikum przygotowała własną wersję scenariusza dla głównej bohaterki spektaklu. Realizacja przedstawienia odbyła się w ramach szkolnego programu profilaktyki.

W hołdzie uczestnikom walk powstańczych

PB170541Listopadowe święta – Wszystkich Świętych i Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę – to czas zadumy, refleksji i wspomnień.
Od kilku lat uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefa Bryły opiekują się tablicami umieszczonymi na murze parkanu i kościoła św. Wawrzyńca na Woli. Ślady historii upamiętniające tragiczne wydarzenia Powstania Listopadowego i Warszawskiego nie pozwalają zapomnieć młodym i starszym mieszkańcom Warszawy o pięknej, ale smutnej przeszłości.
Również w listopadzie 2015 roku uczniowie technikum odwiedzili te miejsca, składając hołd uczestnikom walk powstańczych i zamordowanej ludności cywilnej.
Przedstawiciele młodzieży – Klaudia i Filip – pod opieką pani Doroty Czarniak zapalili znicze pod tablicami, a mottem ich wspomnień były słowa Wacława Panka: „Tam, gdzie dorobek przeszłości jest traktowany jako cenne dziedzictwo, występuje też troska o losy tego dorobku i zachowanie jego trwałości.”

Praski Konkurs Patriotyczny- XI edycja

 DSC0062Już za nami…19 listopada odbyło się rozdanie nagród połączone z koncertem laureatów konkursu.
III miejsce dla Marii Jarosz uczennicy Gimnazjum dla Dorosłych nr 159 w Warszawie oraz Piotra Jastrzębskiego ucznia XCII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi. Gratulujemy