Ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły.

IMG 0994   16 października 2015 roku odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych Technikum Budowlanego nr 5 im. prof. Stefana Bryły.

   O godzinie 12.30 przy popiersiu patrona szkoły zgromadzili się pierwszoklasiści, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Uroczystość zaszczycił swoja obecnością Burmistrz Dzielnicy Wola, Pan Krzysztof Strzałkowski. Po przemówieniu Pani Dyrektor Haliny Matuszewskiej i Pana Burmistrza, ceremonię ślubowania prowadziła Pani Dyrektor Bożena Nerć.

   Uczniowie klas pierwszych - odświętni i dostojni - złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły. Następnie głos zabrali: przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Krzysztof i przedstawicielki klas pierwszych - Klaudia i Natalia. Tę część uroczystości zakończył rytuał przekazania Sztandaru Szkoły przez uczniów klasy IV kt młodszym kolegom z klasy II kt.

   Następnie wszyscy udali się do auli szkolnej i obejrzeli krótką prezentację o historii Komisji Edukacji Narodowej przygotowaną przez Jakuba, Kamila i Izę z klasy III kt. Uroczystość zakończył pokaz taneczny uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Kariny Bawor.

  Wszyscy - uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja i goście - zadowoleni i uśmiechnięci częstowali się słodkimi smakołykami przygotowanymi przez pierwszoklasistów i ich rodziców. Świąteczny dzień pełen emocji wrażeń na długo pozostanie w pamięci szkolnej społeczności.

Życzymy Wam uczniowie klas pierwszych, aby słowa przysięgi, którą złożyliście stały się Waszym mottem i obecne były nie tylko w słowach, ale także w czynach.

Wycieczka do Twierdzy Modlin

DSC06085W piątek, 25 września została zorganizowana wycieczka słuchaczy liceum i gimnazjum do Twierdzy Modlin, położonej w granicach miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Zarezerwowany termin okazał się wyjątkowo szczęśliwym – pogoda dopisała. Twierdza jest ogromna, dlatego uczestnicy wycieczki przemieszczali się po niej na wypożyczonych rowerach. Zarezerwowanie przewodnika okazało się także bardzo dobrą decyzją. Pani przewodnik oprowadzała grupę ponad cztery godziny. Przedstawiła historię twierdzy oraz pokazała najciekawsze jej obiekty. Za szczególnie cenne uczestnicy uznali: dobrze zachowane bramy o bogatym wystroju architektonicznym (Napoleona, Ostrołęcka i Zakroczymska) oraz piętrową działobitnię zbudowana na planie kwadratu.

Kolejnym etapem wycieczki był cmentarz gdzie pochowani są bohaterowie i obrońcy Twierdzy. Następnie uczestnicy podziwiali eksponaty parku militarnego. Na samym końcu wycieczki odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczestnicy uznali wycieczkę za udaną i pouczającą. Większość była w Twierdzy po raz pierwszy, a niektórzy zapowiedzieli, że na pewno nie po raz ostatni.

Gimnazjaliści CKZiU nr 1 na Wojskowych Powązkach

P1080888W dniu 2 października 2015r. (w rocznicę upadku Powstania Warszawskiego) nasi gimnazjaliści udali się, zgodnie z kilkuletnią już tradycją na Cmentarz Wojskowy. Tam zapalone zostały światła na grobach wielu poległych Powstańców a krótki spacer po Powązkach pod opieką nauczycielki historii pozwolił poznać słuchaczom wiele innych ważnych miejsc nekropolii, takich jak kwatera Powstania Styczniowego, groby poległych w 1920 roku i w czasie wojny obronnej we wrześniu roku 1939, Krzyż Katyński itp.

W wycieczce na Powązki wieli udział słuchacze semestru VIG: Marzena Backiel, Angelika Prażmo, Aleksandra Włodarczyk i Cezary Kordek.

 

Dominika z klasy II Technikum Architektury Krajobrazu awansowała do Mistrzostw Warszawy w biegach przełajowych

przeéaje wrzesien 2015 15W dniu 24 września 2015 r. uczniowie Technikum Budowlanego nr 5 w Warszawie wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Dzielnicy Wola  w biegach przełajowych.

Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000 m i 2000 m, chłopcy zaś na 1500 m i 3000 m. Wszyscy nasi uczniowie ukończyli swoje biegi.

Najlepszym rezultatem wykazała się Dominika Fik zajmując w swoim biegu 7 lokatę i awansując w ten sposób do Mistrzostw Warszawy w biegach przełajowych.

Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom dobrej sportowej postawy i życzymy sukcesów w przyszłości.