- Szczegóły
-
Opublikowano: środa, 09 maj 2018 07:05
-
ckziu1
W dniu 26 kwietnia w auli szkolnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Warszawie odbyła się akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie młodzież recytowała utwory literackie oraz przekazywała wiedzę na temat uchwalenie pierwszej na starym kontynencie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, która określała prawa i obowiązki obywateli oraz charakteryzowała ustrój państwowy.
W przedstawieniu brali udział następujący uczniowie: Emil Grochowina, Patrycja Kmiecik, Sandra Słomczyńska, Małgorzata Wągrodzka, Igor Dzwonkowski, Jakub Wudarczyk, Agnieszka Łącka oraz Sebastian Pakuła.
Po zakończeniu występu głos zabrała Pani Dyrektor Halina Matuszewska, która podkreśliła jak ważne w dzisiejszym świecie jest kultywowanie wartości patriotycznych i przypomniała, że rok 2018 jest wyjątkowy dla Polski ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
Organizatorem akademii był nauczyciel historii - Piotr Serwański.
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 07 maj 2018 14:49
-
ckziu1
Taki tytuł nosił- poświęcony setnej rocznicy Odrodzenia Państwa Polskiego-tegoroczny projekt CKZiU nr1składający się z pięciu różnych międzyszkolnych konkursów przeprowadzanych od października 2017 do lutego 2018 roku.
25 kwietnia 2018 r. w szkolnej auli została zorganizowana uroczysta V Gala wręczenia nagród wszystkim laureatom oraz ich nauczycielom. Galę uświetnił koncert Chóru LXXV LO im. Jana III Sobieskiego pod kierownictwem Pani Liliany Bach, który od kilku lat gości na naszych uroczystościach.
W holu Centrum została zaprezentowana wystawa nagrodzonych prac fotograficznych i plastycznych. Na V Galę przybyła pani Joanna Gierczyńska -Kustosz Muzeum Więzienia Pawiak będącego Oddziałem Muzeum Niepodległości w Warszawie. Obecni byli także: Pan Stanisław Zalewski - Prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych oraz Pan Czesław Solnicki - Prezes Fundacji Wystawa "Warszawa Wałczy 1939 -1945".
Nasze zaproszenie przyjęła również grupa Świadków Historii - osób represjonowanych i kombatantów: m.in. b. więźniarki KL Ravensbuck: Pani Marianna Bogusz, Pani Alicja Kubecka, Pani Barbara Piotrowskai Pani Krystyna Zając, urodzona w Oberlangen Pani Hanna Strzelecka-Kociniak oraz uczestnicy Powstania Warszawskiego: Pan Eugeniusz Tyrajski - żołnierz Pułku "Baszta" i Pan Jerzy Wojciewski - żołnierz Zgrupowania "Kampinos" a także osoby im towarzyszące.
Czytaj więcej: "NASZ CEL - NIEPODLEGŁOŚĆ!"
- Szczegóły
-
Opublikowano: wtorek, 24 kwiecień 2018 06:08
-
ckziu1
Słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych realizujący kurs R21 Architektura Krajobrazu w dniu 21.04.2018 uczestniczyli w zajęciach ćwiczeniowych w szkółce drzew i krzewów ozdobnych ACROCONA w Józefosławiu. Słuchacze poznali gatunki drzew i krzewów iglastych i liściastych oraz bylin produkowanych przez tą szkółkę. Pani Joanna Szaniawska właścicielka szkółki , przedstawiła przykłady szczepienia pnączy i technologie uprawy oraz zastosowania wybranych gatunków roślin ozdobnych.
W drugiej części zajęć słuchacze wzięli czynny udział w sadzeniu miłorzębów ,miskantów i werben na skwerze u zbiegu ulic Wenus i Wilanowskiej w Józefosławiu. Była to część akcji z okazji Dnia Ziemi sponsorowanej m.in. przez szkółkę ACROCONA.
Opiekunami merytorycznymi grupy słuchaczy były panie Urszula Poniatowska i Maria Hernik nauczycielki przedmiotów zawodowych w CKZiU nr 1 w Warszawie, prowadzące zajęcia z roślin ozdobnych i prac w obiektach architektury na tym kursie. Zajęcia wyjazdowe zorganizowała pani Urszula Poniatowska.
Wszystkim dopisały humory i pogoda!
- Szczegóły
-
Opublikowano: poniedziałek, 23 kwiecień 2018 13:34
-
ckziu1
W dniach 18, 19 i 20 kwietnia trzydziestoosobowa grupa naszych słuchaczy przystąpiła do obowiązkowego w całym kraju egzaminu kończącego ich naukę w gimnazjum. Liczba tegorocznych zdających w Polsce sięga 350 tysięcy. Nasi nauczyciele dołożyli starań, by gimnazjaliści byli dobrze przygotowani i nie odczuwali tremy. Przeprowadzane były wcześniej egzaminy próbne, odbywały się też konsultacje.
Młodzież potraktowała egzamin gimnazjalny bardzo poważnie, co było widoczne nawet w ich strojach - dominowały ubiory eleganckie, biało-granatowo-czarne.
18 kwietnia odbył się dwuetapowy egzamin z części humanistycznej. Na pierwszy ogień poszły testy z historii i WOS a po krótkiej przerwie z języka polskiego.
Czytaj więcej: EGZAMIN GIMNAZJALNY w CKZiU nr 1