Słuchacze KKZ Architektury Krajobrazu na targach Green Days w Nadarzynie

IMG 1531 (1)   W dniu 24.03.2018 słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych z kwalifikacji R.21 uczestniczyli w Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days 2018 w Nadarzynie  www.dni-zieleni.pl

   Słuchacze poznali firmy z branży ogrodniczej produkujące rośliny ozdobne  (szkółki drzew, krzewów,bylin, roślin jednorocznych i dwuletnich)  na rynek krajowy i na eksport, uczestniczyli w warsztatach z Mają Popielarską znaną dziennikarką TVN i autorką programu "Maja w ogrodzie", zapoznali się z ekspozycją technologii stosowanych w założeniach ogrodów i terenów zieleni.

   Najbardziej aktywni  słuchacze uczestniczyli też w dodatkowych bardzo profesjonalnych wydarzeniach i innowacyjnych warsztatach , zdobyli certyfikaty z zakresu projektowania mobilnych ogrodów, dachów zielonych w systemie ZinCo  oraz nową wiedzę na temat formowania drzew Bonsai,czy też  pielęgnacji drzew. http://dni-zieleni.pl/program-wydarzen/

   Wizyta na targach odbyła się w ramach realizacji zajęć z dwóch przedmiotów Rośliny ozdobne w architekturze krajobrazu  oraz Prace w obiektach architektury krajobrazu prowadzonych przez nauczycielki naszej placówki Urszulę Poniatowską i Marię Hernik.

Zdobyte nowe doświadczenia zawodowe podczas targów przełożą się bezpośrednio na poszerzenie  wiedzy i umiejętności  słuchaczy z zakresu R21 oraz  kompetencje zawodowe nauczycieli na temat coraz intensywniejszego rozwoju branży terenów zieleni.

NASI LICEALIŚCI POBIEGLI "ŚLADAMI WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO".

20180321 115343  Taki tytuł nosiła gra miejska zorganizowana przez popularną Samochodówkę - Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie. Przeprowadzo­na 21 marca br. gra stanowiła jeden z elementów projektu "Samochodówka dla Niepodległości" realizowanego przez tę placówkę w ramach obchodów setnej rocznicy Odrodzenia Polski a sławny ekonomista, premier, minister i patriota był jego główną postacią.

W reprezentacji CXXVIIILO dla Dorosłych wystąpili słuchacze semest­ru V: Krzysztof Kania i Radosław Kreps. Zaplanowana na trzy godziny gra wymagała od uczestników nie tylko wiedzy o bohaterze konkursu ale i znajo­mości Warszawy, sporej wytrwałości i dobrego humoru. Zadaniem było odnalezienie przy pomocy pytań naprowadzających kilku miejsc związanych z Władysławem Grabskim oraz udzielenie odpowiedzi na pytania odnoszące się do realiów dwudziestolecia międzywojennego. Nasi licealiści dzielnie po­konali całą trasę, uplasowali się na II miejscu przegrywając tylko z L.O.im. R. Traugutta i zdobyli duże uznanie organizatorów konkursu.

Uroczystość kończąca projekt połączona z wręczeniem nagród laureatom odbyła się dnia 27 marca br. w siedzibie Samochodówki w obecności przed­stawicieli Dzielnicy Wola, zaproszonych gości, uczestników gry oraz licznej grupy uczniów i miała wyjątkowo podniosły charakter. Stanowiła też bardzo wartościową lekcję historii dla wszystkich obecnych.

Nasza ekipa otrzymała dyplomy, bony podarunkowe i gadżety a CKZiU nr 1 pamiątkowy puchar i okolicznościowe certyfikaty.

Mamy nadzieję, że będą jeszcze okazje, w których słuchacze naszej pla­cowi udowodnią swoją wiedzę i zaangażowanie.

Wielkanocna Akcja Paczka 2018

Wolontariat w CKZiU nr 1 Warszawie

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

 

   Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie 9 lutego 2018 roku zainaugurowali wielkanocną zbiórkę dla Polaków na Białorusi.
   W akcji tej wzięła udział również nasza placówka. Uczniowie i słuchacze zebrali dary dla rodaków mieszkających na Białorusi.
Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy prosili darczyńców przede wszystkim o chemię domową oraz podstawowe medykamenty. Doskonałym uzupełnieniem tych paczek były zabawki, słodycze, przyprawy, kawy, herbaty, kakao, oleje, makarony, ryże, kasze oraz książki o tematyce historycznej.
   Wszystkie dary zostały posegregowane i popakowane w odpowiednie pudła, które w zamkniętym pomieszczeniu czekały na odbiór.
   Dodatkowo w akcję zaangażowało się pięciu wolontariuszy, którzy w siedzibie fundacji pomagali pakować paczki w dalszą drogę. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Konkurs Przyrodniczy - „Znaczenie wody dla organizmów i gospodarki człowieka”

konkurs h2oWszystkich „zainteresowanych światem”  uczniów Technikum Budowlanego Nr 5 i słuchaczy CKZiU zapraszamy do udziału w Konkursie Przyrodniczym - „Znaczenie wody dla organizmów i gospodarki człowieka”, który odbędzie się w szkole w dniach 26 i 27 marca 2018 roku.

Jest on kolejnym interdyscyplinarnym konkursem rozwijającym wiedzę o otaczającym świecie i kształtującym postawy proekologiczne ( poprzednie m.in.„Dlaczego warto segregować śmieci” ”Rola cukrów w żywieniu i funkcjonowaniu człowieka”).

Celem konkursu jest uświadomienie ogromnej roli wody -  najbardziej popularnego związku chemicznego, zauważenie jej niezwykłych właściwości i przekonanie do konieczności jej oszczędzania.                                                            

Zespół Przyrodniczy