Rekrutacja uczennic i uczniów na praktyki do Sofii w Bułgarii

Zespół projektowy projektu Erasmus+ KA1 ogłasza rekrutację uczennic i uczniów z TB nr  5 oraz  BS I stopnia nr 66 na staż zawodowy w firmach w Sofii w Bułgarii.Staż odbędzie się w terminie 14.06.20-11.07.20.
Aplikować mogą wszyscy uczniowie ze wszyskich klas w zawodach technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik prac wykończeniowych, technik urządzen i systemów energetyki odnawialnej, monter sieci i instalacji sanitarnych , monter prac wykończeniowych.
Posiadamy 16 miejsc na praktyki -4 architektów krajobrazu, 4 enegetyków,6 budowlańcow ,2 monterów.
Na praktyki nie moga wyjechać uczniowie, którzy w czerwcu-lipcu 2020 zdają egzaminy zawodowe. 
Formularze aplikacyjne dostępne na stronie projektu https://www.ckziu1.edu.pl/index.php/erasmus-2018-2020/formularz-zgloszeniowy   oraz w sekretariacie TB nr 5 u pani Hani.
Prosze wypełnić formularze i przekazać do sekretariatu  ,w formularzu koniecznie  proszę wskazać klasę i zawód. 
Regulamin rekrutacji dostępny na stronie projektu   https://www.ckziu1.edu.pl/index.php/erasmus-2018-2020/regulamin-rekrutacji     
Rekrutacja trwa do 20.03.20
Zapraszamy do aplikowania!!!!

Koordynator projektu
Urszula Poniatowska

DNI OTWARTE

Zapraszamy na dni otwarte

w Technikum Budowlanym nr 5

i Branżowej Szkole I stopnia nr 66

4 marca 2020r., godz. 17.30

29 kwietnia 2020., godz. 17.30

Wydziergana pasja

Resized 20200204 154541 6837 „MOJE HOBBY, MOJA PASJA”,  projekt zainicjowany przez panią bibliotekarkę Justynę Majczak w celu zintegrowania naszej szkolnej społeczności -         jest realizowany i ma się całkiem dobrze.
Na kolejne spotkanie, 5 lutego 2020 r., przyszli uczniowie z panią Bożeną Bralską – i co się okazało? Że są wśród nas osoby, takie jak pani pedagog Ewa Kawa  czy pani Ewelina Ławecka, które z wełnianych nitek wyczarowują w wolnych chwilach szale, chusty, ochronne łapki do gorących garnków, a nawet walentynkowe serduszka.
W internecie jest mnóstwo wzorów, inspiracji i przystępnych filmów, jak krok po kroku zrobić np. czapkę czy rękawiczki. Nie brakuje blogów, na których prezentowane są prace dziewiarskie ich opisy, nie mówiąc o książkach i gazetach.  Niesamowite kolory i rodzaje włóczek oraz narzędzia dziewiarskie aż proszą się, aby je używać!
- Wbrew pozorom, nie jest to żmudne ani męczące zajęcie - zapewnia pani Ławecka - oczywiście pod warunkiem, że nabierze się trochę wprawy.
- Poza tym świetnie uspokaja, relaksuje i wycisza - dodaje pani Kawa - a przepis jest prosty: podstawy dziergania, ciekawy projekt, dobra wełna.
Warto pamiętać, aby dziergać starannie i równo. Na pewno przyda się trochę zmysłu artystycznego i konsekwencja w tworzeniu, bo jeśli już coś zaczniemy, to dotrwajmy do końca. Wszystko jedno czy zrobimy zimową osłonkę na doniczkę, czy breloczek do kluczy – liczy się efekt.
         I tak à propos breloczka: podczas pokazu jedna entuzjastka tak zapałała chęcią zrobienia na walentynki przynajmniej jednej skarpetki dla swojego chłopaka, że połączywszy się z nim w sieci, pod czujnym okiem kamery i burzliwym dopingu rozpoczęła realizację projektu. 
Wyszła niespodzianka, właśnie breloczek do kluczy! Mimochodem dodajmy, że w Szkocji  robienie na drutach jest domeną mężczyzn, a chłopcy, którzy przyszli na spotkanie, bynajmniej się nie nudzili.

 

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 zaprasza na „Dni otwarte”, które odbędą się w dniach: 

  • ·4 marca 2020 r. (środa) o godzinie 17.30, 
  • ·29 kwietnia 2020 r. (środa) o godzinie 17.30.

Spotkania dotyczyć będą rekrutacji i kształcenia w następujących szkołach, wchodzących w skład Centrum:

1)      Szkoła Podstawowa dla Dorosłych nr 390;

2)      CXXVIII Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych;

3)      Technikum Budowlane nr 5 im. prof. Stefana Bryły (zawody – technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik robót wykończeniowych w budownictwie);

4)      Branżowa Szkoła I stopnia nr 66 (zawody – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych).