ZEBRANIE Z RODZICAMI - 16.09.2020r.

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie uczniów klas II-IV!

Serdecznie zapraszamy 16.09.2020r. o godz. 17.30 na spotkanie z wychowawcami klas.

Przewodniczących Trójek Klasowych p. Dyrektor Ireneusz Bąk zaprasza na spotkanie Rady Rodziców w Sali Konferencyjnej o godz. 18.00.

Do zobaczenia!

PATIO – NOWOCZESNA PRZESTRZEŃ DO NAUKI i RELAKSU

4 września 2020 r. w CKZiU nr 1 odbyło się uroczyste otwarcie nowego patio.

Swą obecnością zaszczyciły szkołę władze dzielnicy Wola. Pani Burmistrz, Pan Dyrektor szkoły i przedstawiciel Samorządu uczniowskiego przecięli wstęgę otwierającą drogę do nowej przestrzeni nauki i relaksu.

Remont patio przeprowadzany był sukcesywnie. Dzięki nakładom finansowym m.st. Warszawy i środkom pozyskanym z BOŚ obiekt nabrał nowego blasku i zyskał dodatkowe funkcje. Architektura budynku szkolnego dorównuje najnowocześniejszym budowlom stolicy.

Przyszli technicy budownictwa, architektury krajobrazu oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej dumni są z estetyki i funkcjonalności szkoły.IMG 20200904 133846

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ W SZKOŁACH ZAOCZNYCH

Drodzy Słuchacze

CXXVIII Liceum i Branżowej Szkoły II stopnia,

rozpoczęcie zajęć 5 września 2020r., godz. 8.30.

Plany zajęć znajdziecie na tablicach informacyjnych w holu głównym.

Do zobaczenia!

 

LIST DYREKTORA CKZiU1 DO RODZICÓW, OPIEKUNÓW, UCZNIÓW I SŁUCHACZY

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Słuchacze

Dziś rozpoczynamy nowy rok szkolny w nowej rzeczywistości związanej z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie. Kształcenie na odległość nie daje takich efektów jak nauka stacjonarna. Ma też wiele negatywnych skutków społecznych i edukacyjnych. Dlatego tak istotnym jest to, żeby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był model tradycyjny, w którym uczniowie spotykają się z nauczycielami, a zajęcia odbywają się w szkołach. Aby było to możliwe wdrożono odpowiednie przepisy, wytyczne i zalecenia, zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Chcę podkreślić, że zapewnienie bezpieczeństwa w szkołach jest dla mnie priorytetem.

Życzę Nam wszystkim w wyjątkowym roku szkolnym wytrwałości i sił, które są tak potrzebne, aby efektywnie pracować oraz z powodzeniem realizować zadania edukacyjne, a uczniom gotowości
do odkrywania świata nauki i zdobywania nowych praktycznych umiejętności.

Jednocześnie proszę Was, abyście przestrzegali zasad bezpieczeństwa, zarówno w przestrzeni szkolnej jak i poza nią, w domu rodzinnym, środkach komunikacji i innych miejscach, w których przebywacie.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Ireneusz Bąk – dyrektor szkoły

https://www.gov.pl/web/edukacja/list-ministra-edukacji-narodowej-z-okazji-rozpoczecia-roku-szkolnego-20202021

https://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/22428-list-prezydenta-mst-warszawy-do-uczniow-i-rodzicow